اخبار

انا لله و انا الیه راجعون

بسم الله الرحمن الرحیم


انا لله و انا الیه راجعون

رییس و هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران سرطان ایران درگذشت عالم مجاهد، ربانی ،انقلابی و یار دیرین حضرت امام رضوان الله تعالی علیه را به همه مردم عزیز و مسولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تسلیت عرض می نماید.

 

 

 

 

 

فتودینامیک تومورهای سرطانی را درمان می‌کند

ساینس نوشت دانشمندان لامپی طراحی کرده‌اند که با نور حاصل از فتودینامیک تومورهای سرطانی را درمان می‌کند. در این روش از گروه جدیدی مولکول در درمان فتودینامیک استفاده شده که نور لامپ به طور مستقیم در عمق بافت نفوذ کرده و توده‌های سرطانی را از بین می‌برد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا به نقل از ایسنا، سرپرست این تحقیق دکتر گنگ هان استاد بیوشیمی و فارماکولوژی دانشکده پزشکی Umass اظهار کرد: در این تحقیق قدم اصلی پیشرفت درمان فتودینامیک با گروه جدیدی از نانوذرات آلی زیست تخریب پذیر NIR با هدف‌گیری و درمان موثر در بافت‌ توده‌های سرطانی است.

درمان فتودینامیک به فتوتراپی نیز مشهور است که با استفاده از داروهای مخصوص عوامل فتوسنتز با نور سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد. دارو در گردش خون با تزریق وریدی و یا از طریق پوست وارد شده و توسط سلول‌های سرطانی جذب می‌شود. سپس با استفاده از نور درمان کامل می‌شود، به‌طوری‌که نور دارو را هدف‌گیری و واکنش با اکسیژن تغییر شیمیایی ایجاد کرده و سلول‌های سرطانی حذف می‌شوند.

در تحقیق جدید نیز مراحل مشابه بوده، اما کارایی آن بالاتر و هزینه آن نیز مناسب است.

دکتر هان تشریح کرد: مولکول‌های Car-BDP نانوذرات آلی ایجاد کرده که محلول در آب هستند و توده‌ها را مورد حمله قرار می‌دهند. در این روش از لامپ با نور ناهمدوس در عوض استفاده از نور همدوس با قدرت نور لیزری استفاده شده است. این مولکول‌ها در بدن منتشر شده، در بافت‌های سرطانی نفوذ کرده و توده‌های سرطانی را از بین می‌برند و سپس با یک چرخش طولانی از بدن خارج می‌شوند.

این روش در درمان سرطان‌های کولون، ریه، سینه و پروستات موثر است. این کشف در آینده درمان بالینی سرطان در منزل را در کشورهای در حال جنگ و یا در حال توسعه بهبود بخشیده و مدیریت خواهد کرد.

نتایج این تحقیق در نشریه امریکایی Chemical Society منتشر شده است.

دیدار رییس سازمان غذا و دارو با مدیرعامل انجمن احسان

دیدار رییس سازمان غذا و دارو با مدیرعامل انجمن احسان

ادامه مطلب: دیدار رییس سازمان غذا و دارو با مدیرعامل انجمن احسان

افزایش آمار مبتلایان به سرطان با بهبود روش‌های تشخیص

افزایش آمار مبتلایان به سرطان با بهبود روش‌های تشخیص

ادامه مطلب: افزایش آمار مبتلایان به سرطان با بهبود روش‌های تشخیص

آیا "آسپرین" یا "اهدای خون" در رفع غلظت خون موثرند؟

آیا "آسپرین" یا "اهدای خون" در رفع غلظت خون موثرند؟
سلامت نیوز:‌یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: برخی از غلظت‌های خون، بیماری‌های زمینه‌ای سرطان هستند.

ادامه مطلب: آیا "آسپرین" یا "اهدای خون" در رفع غلظت خون موثرند؟